Dieta dr Budwig – przypadek egzemy wokół oraz w środku uszu

data publikacji:

ostatnia edycja:

Nasza czytelniczka, która od długiego czasu bezskutecznie zmagała się z egzemą (zmianami skórnymi) zastosowała dietę dr Budwig kierując się informacjami zawartymi na naszym blogu. W efekcie, już po 3 miesiącach doczekała się wyraźnej poprawy i podzieliła się z nami radosnymi efektami w mailu. Za jej zgodą publikuję tę korespondencję. Mam nadzieję, że dla wielu osób okaże się pomocna.

Z początkiem maja odebrałam bardzo miły email:

„Piszę do Państwa z podziękowaniami za liczne artykuły, które znajdują się na Państwa stronie – są bardzo pomocne w stosowaniu diety, ponadto zaczynam wprowadzać je do diety, co daje coraz większe efekty :)”

W odpowiedzi, poprosiłam, aby czytelniczka podzieliła się nieco obszerniej uzyskanymi efektami. Bo nic tak nie dodaje skrzydeł, nie tylko innym chorym, ale i mnie samej :), jak autentyczne świadectwa ze stosowania diety dr Budwig.

„Zmagałam się z problemami skórnymi w okolicach oraz w środku uszu.

Długo nie umiałam znaleźć rozwiązania – mimo że starałam się zmieniać nawyki żywieniowe, egzema cały czas się rozwijała i trwało to kilka lat.

Dlatego jestem bardzo wdzięczna że natrafiłam na Państwa stronę. W Polsce niewiele jest źródeł wiedzy dotyczącej diety Budwig.

Dziś, po 3 miesiącach, widzę znaczną poprawę, jedno ucho już właściwie mogę w całości pokazywać światu :D, a drugie wymaga pewnie jeszcze trochę czasu.

Miałam dokładną instrukcję co jeść itd., dzięki czemu wiedziałam, jak zorganizować sobie każdy posiłek i rytm dnia.

Oczywiście zdarzyły mi się „odstępstwa” od diety, czyli wyjazd kilkudniowy, wesele, kilka spotkań towarzyskich, ale to chyba lepsze rozwiązanie niż nie wychodzenie do ludzi całkowicie, co wiąże się z uszczerbkiem na zdrowiu psychicznym.

Dieta jest przede wszystkim bardzo smaczna, także myślę że będę ją kontynuować na pewno w jakimś stopniu, nawet gdy całkowicie się wyleczę 🙂

Autorce maila bardzo dziękuję za zgodę na jego anonimowe opublikowanie!

Przy okazji pięknie dopraszam się o więcej relacji od Czytelników – Praktyków. Dzielcie się proszę swoimi sukcesami, aby więcej osób mogło doświadczyć poprawy zdrowia z dietą dr Budwig!

Sceptyków zaś, uprzejmie informuję, że opisana poprawa nie jest „koincydencją”, bo:

  • nadmiar Omega-6 w naszej „normalnej” współczesnej diecie to młyn na wodę w przypadku stanów zapalnych w każdym miejscu w organizmie,
  • w przeciwieństwie do Omega-6, kwasy Omega-3, których najwięcej jest w oleju lnianym, działają silnie przeciwzapalnie.

Dieta dr Budwig przywraca właściwą proporcję między Omega-6 a Omega-3, dzięki czemu jest pomocna nie tylko w egzemie wokół i wewnątrz uszu,
ale w każdym innym stanie zapalnym skóry,
także w atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy i trądziku!

Jeśli Tobie, drogi Czytelniku, też pomogła dieta dr Budwig, proszę napisz mi maila:

Spis wszystkich relacji opublikowanych za zgodą ich autorów, znajduje się we wpisie: FAQ – Czy dieta dr Budwig komuś pomogła – relacje Czytelników