Dr Dan C. Roehm o diecie dr Budwig

data publikacji:

ostatnia edycja:

Dan C. Roehm – lekarz internista i kardiolog – przez całe 25 lat swojej oficjalnej praktyki medycznej był otwarty na szukanie bardziej skutecznych terapii. Także tych alternatywnych, np. dietetycznych. W 1990 roku, 40 lat po ogłoszeniu zasad diety dr Budwig, dr Roehm opublikował 3-stronicowy artykuł, w którym zawarł szczegółową analizę założeń diety dr Budwig. [1] W artykule tym padają bardzo mocne argumenty sugerujące, że dieta dr Budwig jest skutecznym lekarstwem na raka.

Co napisał dr Dan C. Roehm o diecie dr Budwig?

Artykuł ukazał się w branżowym czasopiśmie dla lekarzy poświęconym medycynie alternatywnej, do którego pisywała też sama dr Budwig („Townsend Letters for Doctors”).

fragment artykułu dr Roehma o dr Budwig

O dr Budwig i jej metodzie dr Roehm napisał tak:

„To, co zademonstrowała ona ku mojemu początkowemu niedowierzaniu, ale w końcu ku pełnej satysfakcji w mojej praktyce, to:

rak jest łatwo uleczalny,

lekiem jest dieta / styl życia,

odpowiedź jest natychmiastowa;

komórka rakowa jest słaba i wrażliwa;

dokładny biochemiczny punkt załamania został zidentyfikowany przez nią w 1951 roku i jest poprawny , zarówno in vitro, jak i in vivo;

każdy zainteresowany lekarz może skonfigurować ten test w swoim laboratorium, aby zbadać tę wadę raka i monitorować postęp;

(…)”

Dan C . Roehm, M.D . [1]

Test, o którym wspomina dr Roehm opisałam we wpisie: Jak wygląda badanie krwi diagnozujące raka wg dr Budwig

W dalszej treści artykułu dr Roehm analizuje szczegółowo najważniejsze postulaty dr Budwig w kontekście aktualnego stanu wiedzy naukowej i z podziwem odnosi się do rozwiązań zaproponowanych przez dr Budwig.

Niestety zrozumienie geniuszu tych rozwiązań wymaga głębokiej wiedzy, o czym dr Roehm pisze w innym miejscu:

„Życzyłbym sobie, aby wszyscy moi pacjenci mieli tytuł doktora nauk z biochemii i fizyki kwantowej, aby mogli zobaczyć, jak doskonale w oparciu o taką właśnie wiedzę dieta ta została skomponowana. To istny cud. Szampan jako nośnik innych substancji odżywczych ułatwia ich przyswajanie i stawia na nogi nawet osoby na łożu śmierci. Lewatywy z 250 ml oleju to kolejna droga do wprowadzenia tego cennego, podtrzymującego życie, bogatego w elektrony oleju. Może on być także stosowany bezpośrednio na skórę wykorzystując mechanizm wchłaniania transdermalnego.”

Dan C . Roehm, M.D .

W obliczu tak entuzjastycznej recenzji, nie powinno dziwić, że dr Budwig deklarowała 90% skutecznośc swojej diety.

Przeczytaj wpis: Dieta dr Budwig – 90% skuteczność diety dr Budwig

Bibliografia:

[1] Dan C. Roehm, „The Biologic Electron. Re-Examining the Work of Johanna Budwig”, „Townsend Letter for Doctors” nr 84, 07’1990

[2] Artykuł o śmierci dr Roehma w 2021

Autor: Alicja Krzywańska-Podermańska
Copyright: Primanatura Piotr Podermański 2024