Dieta dr Budwig – o olejach ELDI

data publikacji:

ostatnia edycja:

Dieta dr Budwig opracowana jest w oparciu o głęboką wiedzę z biologii molekularnej i fizyki kwantowej.

Dr Budwig postrzegała organizm człowieka nie tylko jako zbiór cząstek „materialnych”, ale przede wszystkim jako istotę „energetyczną”.  W swojej pracy naukowej, wiele czasu poświęciła mechanizmom absorbowania i wykorzystania energii słonecznej przez ciało.  Poszukiwała skutecznych sposobów na aktywowanie zaburzonych funkcji akumulacyjnych komórek, w których upatrywała źródło wielu problemów zdrowotnych. Zbadała spektroskopowo, w jakim stopniu poszczególne oleje absorbują promieniowanie elektromagnetyczne słońca. Nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3 okazały się najdoskonalszym „wehikułem” dostarczającym organizmowi tej energii. Na podstawie swoich spektroskopowych pomiarów, opracowała zestaw olejów do stosowania zewnętrznego: do nacierań, okładów i lewatyw. Ich działanie polega na jeszcze silniejszym (niż sam olej lniany) naturalnym wzmacnianiu rezonansu elektromagnetycznego komórek.

Stosując oleje ELDI konieczne jest wystawienie chorego na oddziaływanie promieni słonecznych. To właśnie drgania długich fal światła słonecznego są kluczowym czynnikiem terapii. Wolne elektrony (elektrony typu pi) w nienasyconych wiązaniach kwasów Omega-3 potrafią magazynować niesioną przez światło słoneczne energię i oddawać ją dalej, np. do chorych komórek.  W ten sposób wprowadzają energię do chorego ciała i pobudzają wszystkie procesy zachodzące w komórkach. Bezpośrednim efektem jest usprawnienie funkcji metabolicznych oraz niemal natychmiastowe łagodzenie bólu. Takie działanie terapeutyczne nie jest już obce klasycznej medycynie: od niedawna można korzystać np. z tzw. terapii energotonowej, która opiera się na podobnych założeniach, przy czym do dostarczania energii choremu wykorzystuje skomplikowaną aparaturę. W onkologii zaś obiecująco wypadają testy terapii fotodynamicznej, w której rolę absorbenta energii odgrywają syntetyczne fotouczulacze (porfiryny).

Oleje ELDI (ang. ELectron DIfferentation Oils) zostały opatentowane przez dr Budwig. Są mieszaniną oleju lnianego oraz oleju z kiełków pszenicy, olejków eterycznych oraz dodatkowych, naturalnych substancji. Dokładny skład olejów ELDI nie został opublikowany.

Skuteczność olejów ELDI w stosowaniu zewnętrznym przewyższa skuteczność oleju lnianego, dlatego jeśli to tylko możliwe powinno się je stosować w stanach bardzo ciężkich (bezpośrednio zagrażających życiu). W innych przypadkach mogą zostać zastąpione olejem lnianym.

Zobacz, jak stosować olej ELDI R w ramach zabiegów ratunkowych

Oleje ELDI były dawniej dostępne tylko za pośrednictwem pana Wolfganga Blochinga – długoletniego współpracownika dr Budwig. Od niedawna wszystkie oryginalne receptury dr Budwig,  w tym Fermentgold i oleje ELDI są dystrybuowane wyłącznie przez powiązaną z Fundacja dr Budwig firmą dr Johanna Budwig Gmbh. Są stosunkowo drogie (cennik w Euro poniżej) . Sprowadziliśmy je dla Państwa i można je zamówić w naszym sklepie.

Uwaga: poniższy cennik w EURO może być nieaktualny!

Eldi Oel R 500 ml 37,90 Euro (w naszym sklepie 165 zł)
Photo-active 95 ml 14,80 Euro
Rose 95ml 13,50 Euro
For Men 95ml niedostępny
For Women 95ml 13,50 Euro
Heart active 95ml niedostępny
Salbei 95ml 16,80 Euro

 

Wyjaśnienie do tabelki:

Podstawowym Olejem ELDI wykorzystywanym leczniczo jest olej ELDI R (do lewatyw, okładów i nacierań). Do okładów przeznaczony jest także olej Balsamicum Sage. Olej Photo-active nadaje się do stosowania na twarz (jak kosmetyk). Oleje ELDI For Men oraz For Woman stosuje się na ciało (jak kosmetyk) odpowiednio dla mężczyzn i kobiet. Olej Heart active jest przeznaczony dla „sercowców’ i powinno się go wcierać w okolice piersi.