FAQ – Skąd sok z papai w diecie dr Budwig

Często pytacie Państwo o to, czy dr Budwig rzeczywiście zalecała sok z papai w swojej diecie dla osób chorych. Ponieważ jesteśmy zaangażowani w sprzedaż oryginalnego soku z papai dr Budwig Fermentgold w naszym rodzinnym sklepie: Superzdrowe.pl wielu z Was ma wątpliwości, czy nasze informacje w tym względzie są rzetelne. A może to tylko typowa marketingowa “ściema”? – pytacie.  :)

Dzisiejszy komentarz skłonił mnie w końcu do opublikowania tych oto szerszych wyjaśnień. W komentarzu do artykułu opisującego wzorcowy jadłospis diety dr Budwig pojawiło się bowiem ważne pytanie dotyczące soku z papai:

Skad ma pani taka rozpiskę diety?
W książce wydanej przez lekarza ( dr Hilu ) ktory odziedziczył intelektualny dobytek dr Budwig nie ma nic o soku z ananasa, papai, siemieniu czy platkach drozdzowych. W ksiazce napisano by rano pic 2 szkl wody, pozniej sok z kapusty. Sniadanie to pasta Budwigowa z owocami. Przed poludniem sok marchwiowy lub z buraka. Obiad to sałatka z olejem lnianym lub ryba, kasza gryczana z warzywami oraz warzywa pieczone lub gotowane. Kolacja to zupa z warzyw z gryką oraz olejem lnianym. Dodatkowo można zjeść porcję pasty Budwigowej.

Nie ma tam najmniejszej wzmianki o tych wszystkich wynalazkach?

Odpowiadam po kolei. Najpierw dr Hilu.

Niestety książka dr Hilu ma bardzo małą wartość merytoryczną. :( Dr Hilu niesłusznie uzurpuje sobie tytuł dziedzica dokonań dr Budwig. Prawnym dziedzicem dorobku dr Budwig jest jej siostrzeniec dr Grunewald. To on odziedziczył faktycznie jej dorobek naukowy: ma wgląd do tekstów źródłowych i udostępnia producentom jej oryginalne receptury do produkcji soku z papai Fermentgold i olejów ELDI.

Ogromny udział w popularyzacji dorobku dr Budwig ma zaś inny Niemiec: Lothar Hirneise, którego mogłabym nazwać spadkobiercą jej idei, bo do dziś jest mocno zaangażowany w  odważne promowanie diety dr Budwig jako diety leczniczej. W obecnych czasach, gdy nawet o czosnku nie można powiedzieć, że jest lekarstwem, jego działalność zasługuje na szczególne uznanie. Lothar aktywnie wspomagał dr Budwig w pracy naukowej w jej ostatnich latach, organizował międzynarodowe konferencje “Menschen gegen Krebs” (“Ludzie przeciwko rakowi”) z jej udziałem i wraz z nią napisał jej ostatnią książkę.

Zapraszam do poznania naszych szczegółowych źródeł wiedzy, które opisałam we wpisie Dieta dr Budwig – uwagi o źródłach.

Natomiast odnośnie samego soku z papai i ananasa – tak jak napisałam ostatnio tutaj: Pół szklanki czy 3 szklanki soku z papai?, soki te mają OGROMNE znaczenie w diecie leczniczej.  O tym, że dr Budwig je ordynowała świadczy chociażby autentyczny zapis jej zaleceń dla konkretnego pacjenta, który opublikował Michael Bierschenk na swojej bardzo rzetelnie opracowanej witrynie poświęconej diecie dr Budwig (“Ein exemplarischer Tagesplan der Speisenabfolge”  czyli “Przykładowy rozkład posiłków”). Odnoszę się do tego przykładu we wpisie: Dieta dr Budwig – o soku z papai i ananasa.

Rodzaj i jakość składników ma w diecie dr Budwig kolosalne znaczenie i dlatego –  skoro już wspomniałam o naszym sklepie na wstępie –  zapewniam, że wszystkie produkty do diety dr Budwig, które tam sprzedajemy są nieodzowne za wyjątkiem granulatów siemienia, które można sobie codziennie przygotowywać samemu mieląc siemię lniane BIO w młynku do kawy, o czym piszę we wpisie o Linomelu, Linuficie i innych granulatach z siemienia i mają jakość, której w polskim handlu dotąd brakowało. Dlatego je sprzedajemy.  Bo są ważne i potrzebne.

Sprzedajemy je odpowiedzialnie – sprowadzamy niewielkie ilości wprost od producentów, bez pośredników hurtowni, bez “kontenerowych” dostaw, przechowując w odpowiednich warunkach (oleje lniane w lodówce). Sprowadzamy je w miarę potrzeb. Dla siebie, dla rodziny i dla tych, którzy zaufali nam, że wiemy, o czym piszemy na tym blogu.  I za to zaufanie niniejszym bardzo dziękuję! A następny wpis będzie o prawdziwej marketingowej ściemie z estrami Omega-3. Tych, oczywiście w naszym sklepie nie znajdziesz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.