Jak zabrać się za raka – książki, które warto przeczytać

data publikacji:

ostatnia edycja:

Te 4 książki uważam za ważne zarówno dla chorych, jak i bliskich. Dostarczają cennej wiedzy, która często umyka w gabinecie lekarskim. Przywracają wiarę w powodzenie leczenia i motywują do świadomego zaangażowania chorego we własne leczenie.

 1. Autor: David Servan-Schreiber
  „Antyrak. Nowy sposób życia”
  Pozycja szczególnie wartościowa dla osób, które cenią autorytet nauki. Autor – neuropsychiatra ze zdiagnozowanym rakiem mózgu – w wyniku niepowodzenia leczenia konwencjonalnego zmuszony jest do poszukiwań lekarstwa poza nauką. Z powodzeniem oczywiście.
 2. Autor: Tiziano Terzani
  „Nic nie zdarza się przypadkiem”
  Prawdziwa historia choroby jednego z najsłynniejszych reportażystów świata i jego osobisty zapis podróży w poszukiwaniu lekarstwa na raka. Książka, którą czyta się z zapartym tchem.
 3. Autor: Andreas Moritz
  „Rak nie jest chorobą”
  Uwaga: Pozycja bardzo kontrowersyjna. Polecam dla osób, które wierzą, że czynnik psychiczny odgrywa dużą rolę w zachorowaniu.
 4. Autor:  Regina Brett
  „Bóg nigdy nie mruga”
  Wiara to jedno z najsilniejszych „lekarstw” na Ziemi, dostępnych dla każdego za darmo. Trzeba tylko zaufać swojemu Bogu. Regina Brett – pisarka i dziennikarka – wie o czym pisze, bo sama walczyła z rakiem piersi. Jej felietony w formie 50 lekcji pomagają odzyskać wiarę w trudnych chwilach choroby.

Przeczytaj więcej, dlaczego zaangażowanie jest ważne:
Zaangażowanie chorego we własne leczenie