Jak zabrać się za raka – książki, które warto przeczytać

Te 4 książki uważam za ważne zarówno dla chorych, jak i bliskich. Dostarczają cennej wiedzy, która często umyka w gabinecie lekarskim. Przywracają wiarę w powodzenie leczenia i motywują do świadomego zaangażowania chorego we własne leczenie.

 1. Autor: David Servan-Schreiber
  “Antyrak. Nowy sposób życia”
  Pozycja szczególnie wartościowa dla osób, które cenią autorytet nauki. Autor – neuropsychiatra ze zdiagnozowanym rakiem mózgu – w wyniku niepowodzenia leczenia konwencjonalnego zmuszony jest do poszukiwań lekarstwa poza nauką. Z powodzeniem oczywiście.
 2. Autor: Tiziano Terzani
  “Nic nie zdarza się przypadkiem”
  Prawdziwa historia choroby jednego z najsłynniejszych reportażystów świata i jego osobisty zapis podróży w poszukiwaniu lekarstwa na raka. Książka, którą czyta się z zapartym tchem.
 3. Autor: Andreas Moritz
  “Rak nie jest chorobą”
  Uwaga: Pozycja bardzo kontrowersyjna. Polecam dla osób, które wierzą, że czynnik psychiczny odgrywa dużą rolę w zachorowaniu.
 4. Autor:  Regina Brett
  “Bóg nigdy nie mruga”
  Wiara to jedno z najsilniejszych “lekarstw” na Ziemi, dostępnych dla każdego za darmo. Trzeba tylko zaufać swojemu Bogu. Regina Brett – pisarka i dziennikarka – wie o czym pisze, bo sama walczyła z rakiem piersi. Jej felietony w formie 50 lekcji pomagają odzyskać wiarę w trudnych chwilach choroby.

Przeczytaj więcej, dlaczego zaangażowanie jest ważne:
Zaangażowanie chorego we własne leczenie 

2 odpowiedzi do “Jak zabrać się za raka – książki, które warto przeczytać”

 1. Ja zachorowalam na raka noso gardla, za 10 dni mam rozpoczac chemioterapie.W prawdzie czytajac wiele opinji pogubilam sie, sama juz nie wiem co powinnam stosowac.Lekarz mowi jesc wszystko, ciasta,desery aby nie ztracic masy ciala.Jednak czytam ze cukier to pokarm dla raka.Co i jak stosowac?Jest to rak 2-go stopnia,razem jest ich 4-stopnie,czwarty nie do wyleczenia.Co radzicie, jak sobie pomoc?

 2. Najnowsze informacje na temat wspomagania terapii medycznych metodami naturalnymi znajdziesz w książce: Henryk Bieniok: Poradnik naturalnego zapobiegania i wspomagania walki z rakiem. Dragon, Bielsko-Biała, 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.