Rzeczowy głos lekarza w sprawie szczepień – czy szczepić w pierwszej dobie?

Zachęcam Państwa do obejrzenia wywiadu, jakiego udzielił w telewizji lekarz internista, pan Hubert Czerniak. W rozmowie z dziennikarzem telewizji ntl Radomsko deklaruje, że nie jest ani za, ani przeciw szczepieniom. Poddaje jednak w wątpliwość, czy lekarska zasada etyczna „Primum non nocere” (z łac. po pierwsze nie szkodzić), jest zachowana w przypadku szczepień. „Przecież uczyliśmy się przez 6 lat na studiach. To do czegoś zobowiązuje. Do wyciągania wniosków.” – twierdzi.

Z perspektywy dr. Czerniaka szczepienia wykonywane do 1 roku życia nie są bezpieczne. Za podstawowe zagrożenie dla zdrowia , jakie szczepienia ze sobą niosą, uważa rtęć i aluminium, których obecność w szczepionkach wielokrotnie przekracza normy bezpieczeństwa i może upośledzać pracę ośrodkowego układu nerwowego oraz układu immunologicznego.

Rozmowa Dnia 11.05.2016 Hubert Czerniak lekarz chorób wewnętrznych

Tym, którzy chcieliby poznać więcej argumentów dra Czerniaka przeciwko aktualnemu kalendarzowi szczepień, odsyłam do jego strony internetowej i artykułu: Szczepienia ? przemilczana prawda.