Francja prosi o wsparcie! Także w naszym interesie.

Francuscy działacze organizacji IOZN, wśród nich prof. Henri Joyeux – chirurg onkolog, proszą wszystkich Europejczyków o poparcie ich petycji w sprawie masowych szczepień dzieci (dziewczynek i chłopców) przeciwko wirusowi HPV.

Sprawa leży w interesie każdego polskiego rodzica, zarówno zwolennika, jak i przeciwnika szczepień!

Petycja ma bowiem za zadanie zainicjowac publiczną debatę w sprawie faktycznego bezpieczeństwa podawanych polskim dzieciom szczepionek Silgard i Cervarix w obliczu coraz częściej pojawiających się na świecie niepokojących informaji na temat niepożądanych skutków ubocznych. Producenci szczepionek są handlowcami i świadomy pacjent-konsument nie powinien polegać tylko na szerzonych przez handlowców marketingowych informacjach. Szczególnie, jeśli w tle pojawiają się przypadki śmiertelnych powikłań u dzieci zaszczepionych tymi szczepionkami.

Podpisz, to trwa tylko parę sekund!

Petycja (napisana w języku francuskim) czeka do podpisania tutaj: http://petition.ipsn.eu/papillomavirus/?utm_source=VIDEO&utm_medium=Newsletter-gratuite&utm_campaign=201409-29-HPV_VdT

Ponieważ to ważne, aby wiedzieć, co się podpisuje, na końcu przeklejam przetłumaczone na język polski:
1. treśc petycji oraz
2. wyjaśnienia dotyczące podpisywania petycji.
Tłumaczenie zostało wykonane przez Agnieszkę Wróblewicz z polskiej organizacji STOP-NOP działąjącej na rzecz  i  upowszechniania obiektywnych informacji na temat faktycznego bezpieczeństwa i skuteczności tzw. szczepień ochronnych.

 

Liczy się każdy głos!

Bo – jak napisała mi dziś Helen Kimball-Brooke –  zaangażowana w tę akcję znajoma homeopatka z Londynu:

„The petition is now at 369,700 signatures and still creeping up slowly. When it reaches 500,000, it will be submitted to the French government and when it reaches 1 million (hopefully!) it can be submitted to the European Parliament. This is in fact a European issue.”

„Petycja ma narazie 369700 podpisów i liczba ta bardzo powoli pnie się nadal w górę. Kiedy (petycja) osiągnie pół miliona podpisów, zostanie przekazana rządowi francuskiemu, a gdy osiągnie 1.000.000 (miejmy nadzieję!) będzie mogła być złożona w Parlamencie Europejskim. W rzeczywistości dotyczy przecież problem Europy.”

Podpisanie petycji trwa parę sekund – jest bardzo proste:
1. Kliknij tutaj: http://petition.ipsn.eu/papillomavirus/?utm_source=VIDEO&utm_medium=Newsletter-gratuite&utm_campaign=201409-29-HPV_VdT.
2.Przewiń w dół.
3. Wypełnij tylko 4 pola: imię, nazwisko, kod pocztowy( z dopiskiem PL), adres email.
4. Jeśli chcesz, zaznacz: 1) czy chcesz być informowany (oczywiście po francusku) o dalszych losach petycji oraz 2) czy chciesz otrzymywać (po francusku) informacje o naturalnych sposobach dbania o zdrowie.
5. Kliknij w zieloną ramkę, aby złożyć podpis.

Polskie tłumaczenie za STOP-NOP

1. Treść petycji:

Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego

Prawo do leczenia alternatywnego
NIE dla masowych szczepień dzieci przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)

Petycja skierowana do Prezydenta Francji, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji
Panie Prezydencie, Pani Minister Zdrowia, Pani Minister Edukacji Narodowej,

Wysoka Rada Zdrowia Publicznego rekomenduje, popierana przez prasę, dnia 15 września 2014 r.:
? wykonywania w szkołach szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) jako próbę walki z rakiem szyjki macicy i innymi infekcjami przenoszonymi drogą płciową,

? obniżenie, jeśli to konieczne, do 9 lat wieku podania szczepionki, zarówno u dziewczynek, jak i chłopców.

Ta propozycja wzbudza wiele emocji wśród obywateli oraz przedstawicieli świata medycznego.

Jesteśmy pełni obaw, że nasze szkoły będą służyły jako poligon doświadczalny masowych szczepień dzieci przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), bez realnej, indywidualnej potrzeby ani rzetelnych informacji na temat skuteczności i zagrożeń związanych ze stosowaniem tej szczepionki.

Przypominamy, że analizy danych na temat niepożądanych działań produktów leczniczych wykazały związek tej szczepionki z 26 675 przypadkami poważnych NOP-ów (niepożądanych odczynów poszczepiennych), w tym, w 113 przypadkach, z wystąpieniem stwardnienia rozsianego.

Przypominamy również, że jedynym udowodnionym naukowo sposobem zapobiegania zachorowaniom na raka szyjki macicy jest regularne wykonywanie cytologii. Dopiero jeśli zostaną wykryte zmiany przedrakowe, powinny one być leczone.

Wszystkie źródła medyczne są zgodne co do tego, że sama szczepionka nie zapewnia stuprocentowej ochrony przed zachorowaniem. To bardzo niebezpieczne, aby osoby zaszczepione sądziły, że jest inaczej.

Poprzez niniejszą petycję domagamy się wstrzymania projektu masowego szczepienia w szkołach przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), dopóki:

? nie zostanie udowodniona realna skuteczność tej szczepionki;

? efekty uboczne szczepionki nie zostaną w pełni poznane i skutecznie leczone;

? nie zostanie dana gwarancja, że masowe szczepienia nie zmniejszą i nie zastąpią profilaktyki (regularne wykonywanie wymazów i badań cytologicznych), jedynego udowodnionego sposobu zapobiegania rakowi szyjki macicy.

To wszystko pozwoli zminimalizować wystąpienie niepożądanych odczynów poszczepiennych u zaszczepionych i poważne cierpienia wielu dzieci. Przyczyni się również do utrzymania zaufania do profilaktyki szczepień wśród rodziców i zachowania koniecznego spokoju w szkołach.

Proszę, aby przyjęli Państwo, Panie Prezydencie Francji, Pani Minister Zdrowia i Pani Minister Edukacji,moje najwyższe wyrazy szacunku.
(tu Twój” eleketroniczny” podpis)

2. List p. Fredy Birrell, sekretarz amerykańskiej organizacji SaneVax, Inc., wyjaśniający, jak podpisać petycję:

19 grudnia 2014 r.

Szanowni Państwo,

Pod koniec września tego roku IPSN, Instytut Ochrony Naturalnego Zdrowia (franc. Institut pour la Protection de la Santé Naturelle) z siedzibą w Brukseli, wraz z francuskim onkologiem i chirurgiem, profesorem Henrim Joyeux?em, opublikował francuską petycję przeciwko szczepionkom przeciwko wirusom HPV, o nazwach Gardasil [w Polsce Silgard – przyp. tłumacza] i Cervarix.

Petycja została podpisana przez bardzo wiele osób ? dotychczas 362 000. Naszym celem jest jednak osiągnięcie pół miliona podpisów. Prosimy o Waszą pomoc. Po osiągnięciu tego celu profesor Joyeux planuje przedłożyć petycję francuskiemu Ministrowi Zdrowia oraz Prezydentowi François?owi Hollande?owi.

Co ważne, jeśli petycję podpisze milion osób, trafi ona do Parlamentu Europejskiego ? I O TO WARTO POWALCZYĆ.

To właśnie, mam nadzieję, uda się nam osiągnąć, aby pomóc naszym przyjaciołom we Francji. Przyniesie to korzyści nam wszystkim, na całym świecie, gdzie podaje się te same szczepionki i gdzie, niestety, po szczepieniach przeciwko HPV pojawiają się podobne problemy zdrowotne, w tym zgony. Być może już podpisaliście tę petycję, jeśli jednak nie, zróbcie to, proszę, i roześlijcie tę wiadomość do tylu osób, do ilu tylko dacie radę, prosząc je również o podpis i przekazanie dalej. Utwórzmy efekt kuli śniegowej!

Podpisanie tej petycji jest dość proste. Kliknijcie w odnośnik poniżej i przewińcie w dół. Trzeba wypełnić tylko 4 pola: imię, nazwisko, kod pocztowy (jeśli nie mieszkacie we Francji, dodajcie dwuliterowy skrót Waszego kraju przed kodem pocztowym, np. GB dla Wielkiej Brytanii, DE dla Niemiec, US dla USA, PL dla Polski itd.), a następnie wpiszcie swój adres mailowy.

Potem, tylko jeśli chcecie, zaznaczcie: 1) czy chcecie być informowani (oczywiście po francusku) o dalszych losach petycji oraz 2) czy chcielibyście otrzymywać (po francusku) informacje o naturalnych sposobach dbania o zdrowie.

Następnie wystarczy kliknąć w zieloną ramkę, aby złożyć podpis. Złożenie podpisu jest bardzo proste i zabiera tylko kilka sekund.

Oto odnośnik do petycji. Proszę, zróbcie, co w Waszej mocy, abyśmy osiągnęli najpierw pół miliona, a potem milion podpisów i mogli doprowadzić do ważnej debaty w Parlamencie Europejskim. Cokolwiek stanie się w Europie, będzie miało wpływ na sytuację w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Odnośnik do petycji do podpisania:

http://petition.ipsn.eu/papillomavirus/?utm_source=VIDEO&utm_medium=Newsletter-gratuite&utm_campaign=201409-29-HPV_VdT

Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami, zapraszamy na stronę organizacji SaneVax, gdzie znajdą Państwo przetłumaczone na język angielski nagranie wideo z przesłaniem profesora Joyeux. http://sanevax.org/french-petition-hpv-vaccines/

Zdrowie dzieci świata zależy od nas ? działajmy wspólnie i podpiszmy petycję. Ogromnie Wam wszystkim dziękuję; wiem, że zrobicie, co w Waszej mocy, aby osiągnąć nasz wspólny cel.

Z uszanowaniem,

Freda Birrell, sekretarz
SaneVax Inc.

Chcesz wiedzięć więcej? Sprawdź obie strony!

Informacje handlowe od producentów szczepionek np: http://www.gsk.com.pl/produkty/Cervarix-zawiesina-do-wstrzykiwan.html (ulotka dla pacjenta do ściągnięcia na tej stronie)

Informacje niekomercyjne szerzone przez przeciwników szczepionek np: https://szczepieniahpv.wordpress.com/