Olej lniany w diecie dr budwig

Dlaczego dr Budwig wybrała do swojej diety olej lniany?

data publikacji:

ostatnia edycja:

Dr Budwig zbudowała swoją dietę na bazie oleju lnianego – ale tylko tego naturalnego, czyli zimnotłoczonego, bez dodatków. Wybrała go, ponieważ ze wszystkich olejów spożywczych (w tym rybich!) jest najbogatszy w kwasy Omega-3, które dieta dr Budwig intensywnie wykorzystuje. Dzięki temu przynosi tak rewelacyjne efekty w wielu rozmaitych stanach zdrowia, „z rakiem, zawałami, cukrzycą, reumatyzmem i neurodegeneracjami na czele”.

Niezdrowe tłuszcze powodują choroby, a zdrowe z nich leczą

Współczesna zachodnia dieta jest pełna niezdrowych tłuszczów i bardzo uboga w zdrowe tłuszcze. Jest to olbrzymi problem, ponieważ zdrowe tłuszcze są niezbędne do pracy każdej komórki.

Działają antyrakowo, antyzawałowo, antycukrzycowo, antyalergicznie, antyreumatycznie, antydepresyjnie? itd. Bez ich udziału trwała poprawa stanu zdrowia jest niemożliwa.

Dlatego najważniejszym celem diety dr Budwig jest uzupełnić niedobory zdrowych tłuszczów, aby umożliwić komórkom prawidłowe działanie.

Tłuszcze – bardziej niż jakikolwiek inny składnik odżywczy – regulują cały metabolizm oraz produkcję zarówno energii, jak i nowych komórek. Gdy wysoce aktywne naturalne tłuszcze zastąpi się tłuszczami, które zostały sztucznie zmienione, pozbawioone aktywności i ustabilizowane przed utlenianiem, wówczas niszczona jest zdolność do metabolizowania składników odżywczych. Tłuszcze blokujące w ten sposób działanie organizmu są główną przyczyną większości współczesnych chorób. 

Dr. Johanna Budwig, THE OIL-PROTEIN DIET COOKBOOK

Dr Udo Erasmus – wspóczesny ekspert od tłuszczów wyjaśnia to szczegółówo w książce pt: ?Tłuszcze, które leczą, tłuszcze, które zabijają?. 

Problem z tłuszczami polega na tym, że współczesne metody produkcji zamieniają tłuszcze lecznicze, w tłuszcze szkodliwe. Szkodliwe, bo powodujące większość współczesnych chorób z rakiem, zawałami, cukrzycą, reumatyzmem i neurodegeneracjami na czele. 

dr Udo Erasmus, Fats That Heal, Fats That Kill

Dr Budwig  była świadoma tego faktu już 70 lat temu. I już 70 lat temu wiedziała, jak zaradzić problemom powodowanym przez szkodliwe tłuszcze.

Pomoc jest dostępna w postaci wysoce aktywnych tłuszczów spozywczych, występujących w optymalnej formie w oleju lnianym.

Dr. Johanna Budwig, THE OIL-PROTEIN DIET COOKBOOK

Omega-3 to wysoce aktywne, niezbędne dla zdrowia kwasy tłuszczowe

Współczesna zachodnia dieta jest bardzo uboga w kwasy Omega-3 – niezbędne do pracy każdej komórki.

Kwasy Omega-3 działają antyrakowo, antyzawałowo, antycukrzycowo, antyalergicznie, antyreumatycznie, antydepresyjnie itd.

Bez ich udziału trwała poprawa stanu zdrowia jest niemożliwa.

Dlatego najważniejszym celem diety dr budwig jest uzupełnić niedobory tych „wysoce aktywnych tłuszczów”, aby umożliwić komórkom prawidłowe działanie, a tym samym poradzenie sobie z chorobą.

I właśnie z tego powodu w diecie dr Budwig trzeba codziennie jeść siemię lniane i tłoczony z niego olej lniany. Bo ze wszystkich pokarmów siemię lniane jest najbogatsze w kwasy Omega-3.

Ma ich:

  • ponad 2 razy więcej niż orzechy włoskie,
  • ponad 3 razy więcej niż kawior,
  • ponad 4 x więcej niż śledź i makrela,
  • ponad 8 razy więcej niż łosoś!
    źródło: Myfooddata.com

Co więcej, w oleju lnianym Omega-3 przeważają nad Omega-6. A to bardzo ważne. Dowiedz się więcej: Omega-3 : Omega-6 czyli o zdrowej proporcji.

Dlatego to nie ryby i olej z ryb, ale siemię lniane i olej lniany są obowiązkowe w diecie dr Budwig. Trzeba je jeść codziennie i to w dużych ilościach. Ale tylko w odpowiedniej jakości i odpowiedniej postaci.

Jakie powinno być siemię lniane do diety dr Budwig?

Jaki powinien być olej lniany do diety dr Budwig?

Cudowny olej lniany jest obecny w diecie dr Budwig codziennie

Olej lniany zawsze potrafił czynić cuda.

Dr. Johanna Budwig, THE OIL-PROTEIN DIET COOKBOOK

Aby dać mu tę możliwość trzeba wziąć sobie do serca 10 przykazań diety dr Budwig, w tym:

Dodatkowo, w przypadku bardzo ciężko chorych osób, które rozpoczynają dietę dr Budwig w bardzo złym stanie zdrowia, olej lniany może też być stosowany zewnętrznie w postaci lewatyw, okładów i nacierań. Zabiegi te należy traktować jako ratunkowe, doraźne. Możesz o nich przeczytać więcej we wpisie: Dieta dr Budwig ? zabiegi ratunkowe (okłady, nacierania i lewatywy).

Autor: Alicja Krzywańska-Podermańska
Copyright: Primanatura Piotr Podermański 2024