Nota prawna

Korzystanie z informacji zawartych na stronach serwisu internetowego www.primanatura.pl jest możliwe jedynie w przypadku akceptacji niniejszej noty prawnej.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego www.primanatura.pl w całości podlega ochronie praw autorskich.

Zezwalamy na cytowanie fragmentów naszych tekstów maksymalnie do 150 słów TYLKO POD WARUNKIEM ZAKOŃCZENIA KAŻDEGO CYTATU PODPISEM: „Tekst zaczerpnięty z serwisu internetowego www.primanatura.pl”, przy czym w przypadku cytowania w internecie konieczne jest umieszczenie aktywnego linku bezpośrednio do cytowanego artykułu.

Poza prawem cytatu, nie zezwalamy na kopiowanie i rozpowszechnianie zawartych tu tekstów, grafik, fotografii czy filmów video bez pisemnego zezwolenia. Nieautoryzowane wykorzystanie uznamy za naruszenie naszych praw autorskich.

Na stronie „Uwagi o źródłach” tłumaczymy nasze stanowisko.

Charakter naszych publikacji

Artykuły zawarte na tym blogu mają wyłącznie charakter edukacyjny lub polemiczny i nie stanowią profesjonalnej porady lekarskiej.

Ani Primanatura, ani autorzy artykułów oraz komentarzy nie świadczą medycznego doradztwa ani usług. Wiedza zawarta w artykułach i komentarzach, w tym opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Stosowanie jakichkolwiek metod i preparatów polecanych przez autorów artykułów i komenatrzy, w tym przez Primanaturę zawsze powinno być skonsultowane wcześniej z lekarzem, np. w związku ze specyficznymi potrzebami zdrowotnymi każdej osoby.

Według aktualnie obowiązującego prawa suplementy diety nie są lekami i nie służą do diagnozowania, leczenia chorób, ani zapobiegania chorobom. Autorzy przedstawiają w artykułach i komentarzach wyłącznie prywatne opinie użytkowników lub swoje własne, niezależne od producentów i niepotwierdzone przez uprawnione do tego instytucje.

Wyłączenie odpowiedzialności

Według aktualnie obowiązującego prawa ostateczna decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza, dlatego ani autor tekstu, ani Primanatura nie bierze odpowiedzialności za żadne straty lub szkody spowodowane przez jakiekolwiek informacje, bądź sugestie pochodzące z tego artykułu.

Korzystanie lub stosowanie preparatów, produktów leczniczych lub innych środków i metod prezentowanych na stronach ZAWSZE wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem, do którego – zgodnie z obowiązującym prawem – należy ostateczna decyzja o sposobie i zakresie stosowanej terapii.

Prawo do wolnego wyboru i osądu, w tym wykorzystania zawartych na naszych stronach informacji jest gwarantowane każdemu obywatelowi przez konstytucję. Choć dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie, zostały podane właściwie, ani właściciel strony, ani autorzy artykułów i komentarzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne błędy oraz jakiekolwiek skutki wykorzystania tychże informacji.

Treści zamieszczone na stronach internetowych mają wyłącznie charakter informacyjny, i w żadnym razie nie mogą być traktowane jako forma konsultacji lekarskiej.

Nazwy handlowe, nazwy produktów leczniczych lub inne oznaczenia zamieszczone na stronach internetowych stanowią zarejestrowane znaki towarowe i podlegają ochronie na zasadach przewidzianych w przepisach ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku prawo własności przemysłowej (Dz. U. Nr 49 poz. 508 z p. zm.).

Treść ulotki dołączanej do każdego preparatu ma pierwszeństwo przed informacjami zawartymi na naszej witrynie.

Zastrzegamy sobie prawo do dokonywania zmian oraz poprawiania informacji zawartych na stronach w każdym czasie i w jakimkolwiek zakresie bez wcześniejszego powiadamiania użytkowników.

Dziękujemy za zrozumienie.
Alicja Krzywańska – Podermańska
Piotr Podermański

 

Jedna odpowiedź na „Nota prawna

  1. jarek pisze:

    Mam pytanie:jak traktować XYLITOL,czy jest to rafinada czy naturalny cukier.W związku z informacjami że cukier rafinowany moze(na pewno)sprzyjać nowotworom ,bardzo bym chcial tę kwestię wyjaśnić.Używam xylitolu od dwoch lat. Jestem już w wieku zagrozonym chorobą prostaty która wcześniej czy pózniej,z reguły, kończy się rakiem. Jeśli to możliwe ,proszę o opinię na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *